Wyszukiwarka

Jak działa laser Fotona Nd:Yag:

Zasada działania lasera Fotony opiera się na procesie fototermolizy. W trakcie terapii emitowana energia świetlna jest pochłaniania przez barwnik krwi (hemoglobinę), a następnie zostaje zamieniana w ciepło. W skutek  temperatury  woda znajdująca się w tkance zostaje odparowana oraz naczynia zostają pochłonięte, skoagulowane, gdzie w późniejszym etapie są wchłaniane przez organizm.

Promień lasera Nd:Yag Fotony głęboko wnika w tkanki, efektywnie dostarczając jego energię zarówno do dużych, jak i małych naczyń krwionośnych. Długi zmienny kwadratowy impuls lasera Nd:Yag Fotony jest najefektywniejszy do leczenia większych, głębiej leżących naczyń, będąc jednocześnie efektywnym przy leczeniu małych , płytkich zmian.

Laser Fotona Spectro Sp Nd:Yag 1064nm jest najlepszą długością światła do tego typu zabiegów. Bezpośrednio po zabiegu skóra danego miejsca może być lekko zaczerwieniona. Natomiast efekt wchłonięcia naczynek jest bardzo szybki.

Dodatkowo przy zabiegu jest używany punktowy system chłodzenia Zimmer Crio 6  w celu zmniejszenia dyskomfortu ciepła (temp. Chłodzenia ok -35*C)

System jest bardzo precyzyjny, ponieważ plamka, jaką zamykamy naczynia to 2 mm. Podczas zabiegu lekarz dobiera parametry zabiegowe do każdego naczynia. Przy głębszych naczyniach czas trwania impulsu jest wydłużany.

W przypadku głębszych naczyń krwionośnych, których granice są początkowo niewyraźne, kryterium oceny zabiegu zostaje osiągnięte, gdy kolor zmienia się z jaśniejszych odcieni niebiesko - zielonych do ciemniejszych. Nie ma widocznego blednięcia w przypadku głębokich naczyń krwionośnych. Przy większych zmianach typu rumień lub naczyniaki jest używamy skaner  S-11.

 

Wskazania do zabiegu:

  • Naczyniaki krwionośne - włosowate i jamiste;
  • Rozszerzenie naczyń - naczyniaki starcze, gwiaździste, rubinowe
  • Wady rozwojowe naczyń - teleangiektazje (proste, rozgałęzione, pajączkowate,)
  • Wady rozwojowe naczyń żylnych i tętniczych
  • Rumień utrwalony niezapalny
  • Malformacje – żylne, rozrostowe, naczyniak włośniczkowy

 

Jak długo trwa zabieg?

Wszystko zależy od wielkości obszaru zabiegowego. Średni czas trwania zabiegu to 15-45 minut.

Jakie są odczucia podczas zabiegu:

W trakcie trwania zabiegu dana zmiana jest naświetlana wiązką światła lasera oraz chłodzona zimnym powietrzem w celu wyeliminowania dyskomfortu ciepła. Dodatkowym znieczuleniem jest położeniu kremu EMLA godzinę przed zabiegiem.

Zastrzeżenia po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać sauny, solarium, słońca.

Po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 15,30.

Przeciwskazania do zabiegu:

Świeża opalenizna, ciąża, cukrzyca, epilepsja, leki foto i światło uczulające, bliznowce, świeże rany, stymulator serca, łuszczyca- bielactwo, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, świeże infekcje skórne, stosowanie kramów z retinolem, Stosowanie ziół: nagietek, dziurawiec

 Laserowe zamykanie naczynek:

Pojedyncze naczynko: 70 zł

Skrzydełka nosa: 150 zł/ zabieg

Cały nos: 250 zł/ zabieg

Policzki: 300 zł/ zabieg

Warga górna: 100 zł/ zabieg

Broda: 150 zł/ zabieg

Szyja: 200 zł/ zabieg

Twarz: 500 zał/ zabieg

Centrum Szkoleniowe Makijażu Permanentnego Biotek Italy

Violetta Edyta Fijałkowska
tel. 728 866 283
tel. 606 316 203

Gabinet:
Rybnik ul. Stroma 1
(przy Placu Wolności)

mail: studio.makeupstyl@gmail.com
Godziny otwarcia:
pon-pt: 9-17

 

MediRaty