Wyszukiwarka

LASEROWE FOTOODMŁADZANIE Z TECHNOLOGIĄ T3 – delikatny lifting skóry

Laserowe fotoodmładzanie technologią T3 to delikatniejsza od dermabrazji laserowej i głębokich chemicznych peelingów, metoda regenerowania naszej skóry za pomocą światła. Zabieg ten jest kuracja uniwersalną, gdyż za jednym zamachem usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry. Zmienia się struktura skóry głęboko pod naskórkiem, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Zaletą tego zabiegu jest to, że jest mniej inwazyjny od proponowanych dotychczasowych metod, a przede wszystkim ekspresowy, już na drugi dzień można wrócić do normalnej codziennej aktywności.

W czasie starzenia się skóry włókna kolagenowe zmieniają swoją strukturę co manifestuje się utratą elastyczności, wiotkością, pojawieniem się nadmiaru skóry, zmarszczek, zmianami owalu twarzy.

Spowodowane jest to zmniejszeniem ilości włókien kolagenowych, zmianami ich struktury (kolagen jest rozciągnięty i poskręcany ), a także zmniejszeniem aktywnych fibroblastów (komórek tkanki łącznej odpowiedzialnej za produkcję włókien elastyny i kolagenu ).

Aby skutki starzenia były dla pacjentów mniej "bolesne" trzeba ciągle dbać i stymulować procesy odbudowy w skórze właściwej.

Powszechne środki stosowane do utrzymania jędrności skóry nie zawsze się sprawdzały.Często powstawało ryzyko uszkodzenia warstwy brodawkowatej skóry właściwej przez poparzenia co powodowało powstawanie przebarwień. Kuracje peelingowe nie do końca sprawdzały się w tym przypadku i często powodowały skutki uboczne oraz pacjent na długo był odcięty z aktywności .

Dlatego dla naszych pacjentów wprowadziliśmy nowatorski zabieg odmładzania przy  z wykorzystaniem lasera Fotona Nd:Yag oraz technologii T3 (Tightness , Tone and Textur), który doskonale zapewni zapobiegnięcie starzenia się skóry. Leczenie technologią T3 jest oparte na pochłanianiu energii lasera przez hemoglobinę ,z częściową obkurczeniem drobnych naczyń w skórze właściwej. Proces ten głównie powoduje odnowę unaczyniowienia skóry i przebudowę nowego kolagenu. Efektem końcowym będzie gładsza skóra, mniejsza wielkość porów, poprawione napięcie i odcień skóry.

Końcowym efektem będzie bardziej gładka skóra z dużo mniejsza ilością rozszerzonych porów . Występuje również znacząca poprawa jędrności , napięcia i kolorytu .

Do zabiegu używamy lasera Nd: YAG  lasera neodymowo – jagowego firmy Fotona Spectro SP o długości fali  świetlnej 1064nm. Jest to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach, dzięki czemu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spectrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

 

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg ten jest przeznaczony szczególnie osobom z pierwszymi oznakami starzenia skóry (zrogowaciałej ze zmianami posłonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. W efekcie skóra się napręży, będzie gładsza i delikatniejsza.

 

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Ilość zabiegów jakie pacjent powinien przejść w celu uzyskania najbardziej pożądanych efektów: od 3 do 6 zabiegów w odstępach 2 -4 tygodniowym. Zabieg jest nieinwazyjny, niebolesny, nie powoduje niedyspozycji estetycznej.

W okresie od 6 do 12 miesięcy po pierwszym zabiegu obserwuje się postępujący proces odmładzania.

 

Efekty laserowego fotoodmładzania:

Laser wnikając głęboko do skóry właściwej powoduje:

 • Eliminuje nierówności kolorytu skóry

 • Obkurcza pory

Przeciwskazania do laseroterapii:

 • Ciąża

 • Cukrzyca

 • Rozrusznik serca

 • Zaburzenia krzepnięcia

 • Epilepsja

 • Opalenizna ( zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry ).  Nie należy się opalać ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu

 • Skłonność do przebarwień

 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze

 • Stosowanie niektórych leków:

  • Leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np.aspiryna

  • Sterydów

  • Leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. .tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np.furaginy

  • Stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec

  • Stosowanie kremów z re tinolem

 

Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem laserowego fotoodmładzania T3:

 • Nie należy opalać się ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed zabiegiem

 • Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę ( peeling ) przez tydzień przed zabiegiem

 • W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić (jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu

 • Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu

 • Zabieg wykonuje się na skórze czystej (należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem)

 

Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Najpierw na skórę nakładany jest zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą aplikuje się  skórze serię świetlnych strzałów. Zabieg trwa od 30 – 40 minut. Zwykle zaraz po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Pierwsze efekty są widoczne po dwóch, trzech seriach naświetleń. Aby wyglądać naprawdę pięknie należy wykonywać około pięciu zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych.

 

Zalecenia dla pacjenta po zabiegu laserowego fotoodmładzania T3:

 • Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu

 • Nie zaleca się opalania ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie po zabiegu

 • Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30

 • Kosmetyki można stosować od razu  po zabiegu

 • Należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu

 

Dlaczego FOTOODMŁADZANIE Laserem Nd:YAG FOTONA SPECTRO SP?

Lasery Fotona neodymowo – jagowe Nd:YAG oraz Er:YAG – są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur z dziedziny chirurgii, dermatologii oraz medycyny estetycznej. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, począwszy od epilacji laserowej, poprzez leczenie trądziku, fotoodmładzanie, skończywszy na leczeniu nowotworów skóry, usuwaniu żylaków czy procedur lipolizy laserowej. Laser Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Ten laser jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji.

Średnia moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 WAT. Konkurencja nawet nie zbliża się do tego wyniku. Dzięki temu zabiegi wykonywane są o wiele szybsze i skuteczniejsze. W rękach lekarza ten laser jest narzędziem niemal doskonałym.

 

Efektywne fotoodmładzanie wszystkich rodzajów skóry:

Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry.

 

Cena:

twarz: 200-300 zł/ zabieg

czoło: 150 zł/ zabieg

szyja: 200 zł/ zabieg

dekolt: 200 - 300 zł/ zabieg

 

Centrum Szkoleniowe Makijażu Permanentnego Biotek Italy

Violetta Edyta Fijałkowska
tel. 728 866 283
tel. 606 316 203

Gabinet:
Rybnik ul. Stroma 1
(przy Placu Wolności)

mail: studio.makeupstyl@gmail.com
Godziny otwarcia:
pon-pt: 9-17

 

MediRaty