Wyszukiwarka

Epilacja - laserowe usuwanie owłosienia

Laser Fotona Spectro SP jest najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym systemem w Polsce i na świecie. System laserowy Fotona Nd:Yag 1064 nm reprezentuje nową generację estetycznych systemów laserowych i umożliwiają lekarzowi łatwe wybieranie idealnej kombinacji parametrów leczenia, aby osiągnąć optymalne rezultaty kliniczne.

Zasada działania lasera:

System Nd:YAG (podczerwień, 1064 nm) jest najbardziej homogeniczna absorpcja dla zabiegów na leżących głębiej strukturach, takich jak mieszki włosowe i zmiany naczyniowe.

Głęboka penetracja i niska absorpcja pozwala na efektywne usuwanie owłosienia we wszystkich typach skóry.

Jak długo trwa zabieg i jak często należy go powtarzać?

Zabieg jest bardzo szybki, prosty. Lekarz dobiera wielkość plamki zabiegowej do danego miejsca ustawia parametry i zabieg można zaczynać. Dodatkowym elementem jest chłodziarka ZimmerCrio, która podczas zabiegu chłodzi pacjenta zimnem. Laserowe usuwanie owłosienia można wykonać nawet w 15 minut w zależności od obszaru.

Podczas laserowego usuwania owłosienia zniszczeniu ulegają jedynie te włosy, które obecnie znajdują się w fazie wzrostu (anagenu), dlatego należy go powtórzyć ok. 4-6 razy, w zależności od obszaru co 4-10 tygodni:

twarz – co 4 tygodnie

ramiona – co 4-6 tygodni

bikini – co 4-6 tygodni

plecy – co 8-10 tygodni

nog i– co 8-10 tygodni

Cykl wzrostu włosów jest indywidualny dla każdego pacjenta. Powyższe odstępy czasu to tylko wytyczne. Kolejny zabieg można rozpocząć po zauważeniu odrastania włosów przez pacjenta (wczesna faza anagenowa).

 

ETAPY WZROZSTU WŁOSA

1. Faza Anagenu jest aktywną fazą włosa i rozciąga się od zakończenia fazy nieaktywnej, telogenu.

Anagen obejmuje całkowity odrost lub regenerację niższej, cyklowej części mieszka, czyli tworzenie trzonu włosa. Komórki naskórka znajdujące wokół brodawek skórnych tworzą macierze okołokomorowe lub korzeń włosa. Komórki te stale dzielą się i gdy utworzone zostaną nowe komórki, pchają starsze ku górze ostatecznie całkowicie je wypychając. Podczas tej fazy, włos rośnie około 1cm w ciągu 28 dni.

2. Faza Katagenowa

Ten cykl to okres regresji lub przejścia, włosy przygotowują się do wypadnięcia. Kiedy włos wchodzi w fazę katagenową, brodawki skórne kurczą się, a komórki przechodzą w stan nieaktywny. Bez stymulacji komórek brodawki skórnej, włókna włosów, jak również pochewki korzeni przestają rosnąć.

3. Faza Telogenowa

Podczas tego cyklu włosy odpoczywają i nie rosną. Po wejściu w fazę telogenową, brodawki skórne zostaje zamknięte w skórze właściwej i włókno włosa można łatwo wyciągnąć podczas mycia lub czesania. Kiedy włosy przechodzą z fazy telogenowej do anagenowej (wzrost), a stare włókna włosa jeszcze nie wypadły, zostaną wyparte przez nowe włókna włosa rosnące pod nimi.

Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania:

Przed zabiegiem skóra nie może być opalona, nie wolno spożywać alkoholu w dniu jego wykonania, na skórze nie może być jakichkolwiek uszkodzeń.

Przeciwskazania:

Świeża opalenizna, ciąża, epilepsja, leki foto i światło uczulające, bliznowce, świeże rany, stymulator serca, łuszczyca- bielactwo, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, świeże infekcje skórne.

Co należy zrobić po zabiegu:

Na  obszar poddany zabiegowi należy nanieść krem przyspieszający gojenie np. Cicalfate, Alantan.  Przez kilka dni po zabiegu, nie drażnić naświetlonego obszaru. Natomiast w ciągu dnia należy smarować skórę filtrem zabezpieczającym SPF 30. 

Zastrzeżenia po zabiegu:

Bezpośredni po zabiegu należy unikać sauny, solarium, słońca.

 Cennik:

Pachy:

99 zł/ zabieg

300 zł/ karnet 4 zabiegów

Wąsik:

99 zł/ zabieg

250 zł/ karnet 4 zabiegów

Broda:

99 zł/ zabieg

300 zł/ karnet 4 zabiegów

Twarz:

199 zł/ zabieg

700 zł/ karnet 4 zabiegów

Szyja:

99 zł/ zabieg

Bikini linia biała:

100 zł/ zabieg

350 zł/ karnet 4 zabiegów

Bikini pełne:

250 zł/ zabieg

799 zł/ karnet 4 zabiegów

 Nogi całe:

500 zł/ zabieg

1500 zł/ karnet 4 zabiegów

Łydki:   

300 zł/ zabieg

800 zł/ karnet 4 zabiegów 

 

OFERTA DLA PANÓW:

Depilacja miejsc intymnych od 400 zł

Plecy:

299 zł/ zabieg

1000 zł/ karnet 4 zabiegów

 

Nogi całe:

 

700 zł/ zabieg

 

1800 zł/ karnet 4 zabiegów

 

 

Galeria

  
Centrum Szkoleniowe Makijażu Permanentnego Biotek Italy

Violetta Edyta Fijałkowska
tel. 728 866 283
tel. 606 316 203

Gabinet:
Rybnik ul. Stroma 1
(przy Placu Wolności)

mail: studio.makeupstyl@gmail.com
Godziny otwarcia:
pon-pt: 9-17

 

MediRaty